Nasza wymarzona Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim.

Nasza wymarzona Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim.

2024-06-04T20:46:52+00:00

Nasza wymarzona Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim w terminie od 19 maja do 27 maja 2024r. została dofinansowana także przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Już kolejny raz dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu instytucji i władz samorządowych, przebywaliśmy na śródrocznym wyjeździe w ramach realizacji zadań profilaktyki zdrowotnej tzw. zielonej szkole.Wybraliśmy Łebę – popularną i piękną miejscowość wypoczynkową położoną na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łebą i Chełstem, z portem morskim i kąpieliskami.Okolica Łeby jest uważana za najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża, o czym przekonaliśmy się spacerując, korzystając z plażowania oraz zwiedzając – m.in. Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, gdzie wspięliśmy się z niemałym trudem na najwyższą wydmę na terenie Europy – wydmę Łącką. Poznaliśmy tajemnicę powstania bursztynów w różnych częściach świata dzięki przewodnikowi w  Muzeum Bursztynu, spędziliśmy niezwykle atrakcyjnie czas w Rolniczym Parku Rozrywki – na Farmie Alexa oraz w Sea Parku w Sarbsku. Statek „Szkwał” pozwolił nam wypłynąć na głębokie wody Morza Bałtyckiego. Każdy dzień pobytu w Ośrodku DIUNA w Łebie był niezwykły. Dużo czasu poświęciliśmy na zajęcia prozdrowotne oraz kształtujące świadomość ekologiczną.

Dziękujemy Zarządowi Starostwa Powiatowego w Mikołowie oraz Radzie Miejskiej Mikołowa za pomoc finansową umożliwiającą spełnienie marzeń naszych uczniów o wyjeździe nad piękne Morze Bałtyckie.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za wsparcie finansowe w ramach dotacji na realizację bogatego programu profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Korzystaliśmy także ze wsparcia finansowego, którego źródłem są środki gromadzone na subkoncie w Fundacji Pro – Eko, a ofiarowane przez przyjaciół szkoły w ramach przekazania 1,5% należnego podatku.