Nasza wymarzona Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim.

Nasza wymarzona Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim.

2023-05-28T22:24:17+00:00

Wyjazd na zieloną szkołę w terminie od 13 maja do 21 maja 2023r. został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

Już kolejny raz dzięki dodatkowemu wsparciu instytucji i władz samorządowych, przebywamy na śródrocznym wyjeździe w ramach profilaktyki zdrowotnej tzw. Zielonej szkole.

Wybraliśmy Pogorzelicę – popularną miejscowość nadmorską na Wybrzeżu Zachodnim, znaną z pięknych, łatwo dostępnych plaż, także dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz gęstych sosnowych lasów z żywicznym mikroklimatem. Będziemy mieć także możliwość zwiedzenia Międzyzdrojów, Trzęsacza oraz Niechorza. Sporo czasu poświęcimy na zajęcia prozdrowotne oraz kształtujące świadomość ekologiczną.

Dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za wsparcie finansowe w ramach dotacji na realizację bogatego programu profilaktyki zdrowotnej dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Dziękujemy Zarządowi Starostwa Powiatowego w Mikołowie oraz Radzie Miejskiej Mikołowa za pomoc finansową umożliwiającą spełnienie marzeń naszych uczniów o wyjeździe nad piękne Morze Bałtyckie.

Korzystamy także ze wsparcia finansowego, którego źródłem są środki gromadzone na subkoncie w Fundacji Pro – Eko, a ofiarowane przez przyjaciół szkoły w ramach przekazania 1% należnego podatku.